«Лабораторія проявлення» – інтригуюча назва II щорічної студентської наукової конференції, яка цьогоріч відбувалась 25-26 березня в онлайн-режимі. Особливість цієї події полягає в тому, що вона була організована студентками III курсу культурології (Боброва Єлизавета, Бобровська Катерина, Климук Ольга, Куц Христина, Петрівська Олександра) для їхніх колег. Лабораторія як місце, де проводяться експерименти та створюються відкриття, прийняла форму конференції на платформі ZOOM, однак не втратила свого основного призначення – бути місцем зародження нових ідей.
Протягом двох інтенсивних днів студентки ІІІ курсу представляли свої напрацювання до курсових робіт та ділились викликами та відкриттями, з якими вони зіткнулись під час проведення власних досліджень. Теми цьогорічних курсових робіт охопили велике поле дослідень: від пошуку нової мови трагічного в сучасному українському театрі до аналізу колекції одягу як політичного повідомлення. Молодші колеги з І та ІІ курсів також були присутні на конференції, і, незважаючи на те, що вони тільки виходять на пошуки власних тем досліджень, вони взяли активну участь в обговореннях представлених робіт, демонструючи, що діалог між курсами – невід’ємна частина академічного росту. У такий спосіб в одному просторі народжувалась дискусія, в якій приймали участь як і студенти всіх курсів, так і викладачі кафедри, і навіть колишні випускники програми були присутні на конференції, аби послухати нове покоління.
В кінці кожного дня учасники та слухачі конференції мали змогу обрати найкращу презентацію дня шляхом голосування. За результатами глядацьких голосів переможницями стали Марина Дрогобецкі («Просторові, життєві та ціннісні орієнтири спільноти села Нижнє Селище у Закарпатті») та Христина Голод («Колекція одягу Vetements весна-літо 2019 як приклад політичного повідомлення від маргіналізованих соціальних груп»).
Після завершення конференції Марина поділилась, що ця подія допомогла їй верифікувати роботу у прогресі:
«Я ще раз усвідомила важливість свого навчання тут і зараз, розумію, що моя робота є частинкою тієї мережі досліджень, які проводять мої одногрупниці. Зараз, після коментарів та питань учасників і слухачів, в мене набагато більше впевненості для того, щоб ділитися своїм дослідженням на ширшу публіку та поглиблювати свою тему».
Незважаючи на вимушені обмежувальні заходи, «Лабораторія проявлення» протягом двох днів була платформою, на якій студенти програми мали унікальну можливість спільно творити новітню академічну історію УКУ та України.
Текст підготувала Боброва Єлизавета