У рамках дослідницького семінару для студентів/ок ІІ курсу ми вже другий рік поспіль співпрацюємо з вікіпедистом Юрієм Булкою.
Юрій поділився своїм досвідом, розповідав про ідеї та принципи, за якими працює Вікіпедія, акцентув на потребі перевіряти інформацію та критично до неї ставитись, а також на великій необхідності дописувати до української Вікіпедії.
У межах такої співпраці українська Вікіпедія поповнилась 29-ма статтями з культурології.
Студенти й студентки поділились своїми враженнями від такої взаємодії.
«Вікіпедія – не джерело», – говорили нам неодноразово викладачі в УКУ. Та і, власне, я теж притримувався цієї думки, поки не спробував вперше написати статтю для Вікіпедії. Моя думка змінилась, оскільки така робота вимагає великої кількості зусиль, безлічі перевірок інформації. Робота над текстом статті виявилась для мене навіть складнішою, аніж написання курсової роботи. Я усвідомлював відповідальність перед можливими читачами моєї статті, оскільки для тих, хто вперше читатиме статтю про креативну економіку в Україні, інформація в ній буде новою, а від так повинна бути чітко, структуровано та зрозуміло викладена. Попри всі складнощі, потрібно усвідомлювати, що таке завдання дозволяє розвиває україномовну Вікіпедію», – ділиться Олексій Востриков.
«Як виявилось, написати статтю у Вікіпедію не є чимось складним та неземним, як може здатися на перший погляд. Звичайно, потрібно знати певні правила, зокрема дотримуватися стилю написання, чіткої структури, пам’ятати про авторське право та інші важливі моменти. Тим не менш, це не змінює факту: написати статтю у Вікіпедію можливо та цікаво. Головне – взяти і розпочати писати», – вважає Худ Юлія
Наталя Данилюк розмірковує: «На курсі відбувся мій перший досвід написання статті на Вікіпедію, адже раніше я завжди вважала це якимось складним процесом, над яким працюють лише спеціалісти. Це й справді виявилось складним процесом, але не в плані оформлення (Вікі доволі проста у використанні, а тим більше, коли на курсі “Дослідницький семінар” у нас були спец-зустрічі із Юрієм Булкою). Важкість складав пошук авторитетних джерел до “неавторитетної”, так би мовити, Вікіпедії, а тобто й до власної статті. Більшість звикли вважати, що Вікі – не джерело, але все ж правдивої та перевіреної інформації потребує. Також цікаве відчуття було після публікації, коли розумієш, що зробила свій значний чи не значний внесок у величезну пошукову хмару – інтернет. Загалом процес був цікавим, звісно ж деякі моменти очікують мого редагування, але сподіваюсь, що комусь та й знадобиться моя власна стаття».
«Здавалось ти вже приборкав дракона курсову, що ще залишається. Все інше на раз два. Проте не все так просто. Вікіпедію безперечно може написати кожен. Однак вона має свої правила, яких потрібно дотримуватись, якщо не хочеш, щоб твої напрацювання вилучили за порушення авторських прав.
Написання статті на Вікіпедію вчить якоюсь мірою більше висловлювати ідеї своїми словами ніж та ж курсова, де ти маєш можливість вставити цитати і все. Хоча обидві тренують навики перифразу.
Вікіпедія видається чимось легким допоки не починаєш занурюватись у механізми її функціонування», – розповідає Ольга Івасюк.
«Для мене це був дуже цікавий досвід. Весь процес написання захопив мене так сильно, що тепер я планую розвивати свою тему. Це цікаво, коли ти можеш внести свій вклад в розвиток українського варіанту Вікіпедії. Ця справа викликає справжній азарт, тому я рекомендую всім спробувати, адже чим більше людей допоможе розвитку української сторінки, тим краще та простіше для майбутніх читачів», – наголошує Тимофій Іванечко.
У межах навчального досвіду хочеться виокремити такі статті:
Микита Білий “Постпам’ять”
Мацюк Софія “Історична реконструкція”
Харченко Анна “Контакна імпровізація”