Кафедра культурології УКУ разом із Центром міської історії та Cafe Philosophice Lviv запрошує на семінар з циклу “розмови у часі війни”.
Наприкінці 1990-х років у Франції, а згодом у Швейцарії пройшла виставка світлин із нацистських концентраційних таборів. Ці виставки викликали хвилю дискусій, особливо критики нападали на Жоржа Діді-Юбермана, який детально аналізував жахливі світлини, що показували знищення людей в Освенцимі. Його звинувачували у вуайєризмі та насолоді від насилля. У відповідь філософ написав дві праці «Зображення всупереч усьому» (2003) та «Виживання світлячків» (2008).
Жорж Діді-Юберман – французький філософ, що займається філософією картин, образів та зображень, методологією візуально-історичних досліджень. Він є професором паризької Вищої школи соціальних наук (EHESS), де поєднує герменевтичний підхід до інтерпретації зображуваного/візуального та фотографічного образу з елементами психоаналізу та іконології в дусі Абі Варбурга та його школи.
На семінарі філософи та культурологи говоритимуть про етику візуальних свідчень, про силу зображень та про роль уяви в часи війни. “Зображення всупереч усьому” допоможе нам зрозуміти межі етичного у візуальному, як нам трактувати страшні картини й чому уява це не лише про реальне.
Доповідач:
– Богдан Шумилович, дослідник Центру міської історії, викладач кафедри культурології Українського католицького університету
Дискутанти:
– Андрій Дахній, завідувач кафедри історії філософії Львівського національного університету імені І.Франка
– Андрій Гнатів, докторант Львівського національного університету імені І.Франка
– Іван Іващенко, викладач кафедри філософії Українського католицького університету
– Андрій Богачов, професор Київського національного університету імені Т. Шевченка
– Ігор Карівець, завідувач кафедри філософії Інституту гуманітарних та соціальних наук Національного університету «Львівська політехніка»
Час проведення: 13 квітня о 17.00
Подія у FB
Місце: Подія відбудеться наживо у 405 ауд. (вул. Козельницька, 2а), а також можна приєднатись онлайн.
ZOOM-посилання